Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar